Büszkeségeink 2023-24.

2023. szeptember 23. napon rendezett Bakonyalja futás versenyzői közül iskolánk tanulói a 200 méteres és 5000 méteres mezőnyében is dobogóra állhattak

Lány 200 méteren Nemes Rebeka első helyezett.

Fiú 200 méteren Németh Gábor első helyezett.

Rajtuk kívül még nagyon sok ügyes kisdiákunk futott ezen a távon, igen szép eredményekkel. A bátrabbak elindultak az 5000 méteren is.

Lány 5000 méteren Druga Anna korosztályos aranyérmes.

Lány 5000 méteren Volf Anna korosztályos ezüstérmes.

Lány 5000 méteren Simon Boglárka korosztályos bronzérmes.

Fiú 5000 méteren Kálmán Imre Alex korosztályos aranyérmes.

Ügyesek voltatok gyerekek! Büszkék vagyunk rátok!
A gyerekek testnevelő tanárai, akik itt is biztatták őket: Erdősi Gáborné (Betti néni) és Szalai Richárd (Ricsi bácsi).
Köszönjük mindenkinek a segítséget!

XV. Bakonyalja Kupa Sakkverseny
A Sakkbarátok Egyesülete 15. alkalommal rendezte meg a Bakonyalja Kupát, melynek ez alkalommal Csatka - a vármegye második legkisebb lélekszámú települése - adott helyszínt.
Legnagyobb örömünkre csapatunk az I. helyen végzett.
Csapattagok:
Horváth Ármin, Kocsis Gergő, Tamtom Áron és Farkas Patrik.
Köszönjük Fehér Lajosnak a segítségét az utaztatásban!

Szépen szerepeltek diákjaink a Bakonyszombathelyi Benedek Elek Általános Iskola által szervezett mesemondó versenyen. Három korcsoportban indulhattak a tanulók, ahol három diákunk léphetett a dobogóra.
1-2. osztályos korcsoportban II. helyen végzett Kendi Sára 2. osztály, III. helyen végzett Horváth Mátyás 1. b osztály
5-6. osztályos korcsoportban III. helyen végzett Ligeti Fruzsina 5. osztály
Gratulálunk a szép eredményekhez! Büszkék vagyunk rátok!
Felkészítő pedagógusok: Hullámné Sarus Mónika, Metzger Márta és Pintér Zsuzsanna

2023. december 8. napon felső tagozatos diákjaink számára szövegértési versenyt rendeztünk német nyelven.
Az 5. osztályból Ligeti Fruzsina, a 7. osztályból Szabó Dávid, a 8. osztályosaink közül Szécsényi Tímea végzett az első helyen. Gratulálunk!

A Győri Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont által alsó tagozatos tanulóknak szervezett Holenda Barnabás matematikaversenyen idén is kiválóan szerepeltek tanulóink. Az egyfordulós megyei matematika-logika egyéni- és csapatverseny meghirdetésével a szervezőknek az a célja, hogy az érdeklődő, tehetséges alsó tagozatos gyermekek összemérhessék tudásukat, a versenyre való felkészülés és az azon való részvétel pedig logikus gondolkodásukat fejlessze.
Eredmények:
Egyéniben:
Léránt Anna 3.a osztályos tanuló III. hely, Janó Noémi 3. b osztályos tanuló 8. hely
Szép eredményt értek el Horváth Balázs és Huszár Boldizsár 3. b osztályos tanulók is, akik a középmezőnyben végeztek.
Csapatban:
I. helyen végzett a Léránt Anna, Janó Noémi és Hoffer Zsuzsanna csapat
Szívből gratulálunk! Nagyon ügyesek voltatok.
Köszönjük a felkészítést Szakál Henriett és Lovasi Péterné pedagógusoknak!

Remek eredménnyel végeztek tanulóink a Sulivívó Diákolimpián.
A NŐI PÁRBAJTŐR 3-AS Korcsoport csapat a 2. HELYEN végzett
Csapattagok: KOVÁCS LEILA, LIGETI FRUZSINA és VOLF ANNA
NŐI PÁRBAJTŐR "A" KATEGÓRIA 3. KORCSOPORT EGYÉNI: KOVÁCS LEILA 2. HELY
LIGETI FRUZSINA 45., VOLF ANNA 50. HELYEZETT
NŐI PÁRBAJTŐR "B" KATEGÓRIA - 2. KORCSOPORT EGYÉNI: BORSOS RÉKA 17. HELY
FÉRFI PÁRBAJTŐR "B" KATEGÓRIA - 3. KORCSOPORT EGYÉNI: BORSOS ÁDÁM 42. HELY
Gratulálunk versenyzőinknek és a felkészítőknek a szép eredményért! Büszkék vagyunk rátok! Hajrá Jászai!

Várak, kastélyok, lovagi élet elnevezésű országos történelmi projectversenyen vettek részt 6.osztályos tanulóink. 73 iskola 3 fős csapatai mérték össze tudásukat, ahol a Geczinger Kitti, Gregorits Lili és Simon Boglárka alkotta csapat az előkelő, országos II. helyen végzett.
Gratulálunk a versenyzőknek!
Felkészítő tanáruk: Nagyné Farkas Marianna

2024. február 22-én tartottuk a Jászai Mari Mese- és Prózamondó versenyünket. Iskolánkat is szép számban képviselték a nevezett tanulók. Büszkék vagyunk rájuk, hiszen szép eredményeket értek el.

Horváth Mátyás, 1. osztályos tanuló 1. helyezett lett. Felkészítő tanára Metzger Márta.

A 2. osztályban Kendi Sára a 2. helyen végzett, felkészítő tanára Hullámné Sarus Mónika volt.

Tatai Ádám a 3. osztályban, Geczinger Kitti 6. osztályban és Szabó Lilla 8. osztályos tanulók a 3. helyen végeztek. Fellkészítő tanáraik Tavaszi Piroska, Pintér Zsuzsanna és Deák Annamária.

Különdíjat kapott Vida Abigél 4. osztályos tanuló, akit Baloghné Paréj Ildikó készített fel.

Itt láthatók a díjazottjaink közös képen!

Külön köszönetet mondunk a Nemzeti Színháznak, akik különdíjként színházjegyeket ajánlottak fel az óvodás korcsoportnak és az iskolai csoportnak is.

Az idei évben is a vármegye "Legeredményesebb Vidéki Általános Iskola" díjban részesült intézményünk az ország egyik legrangosabb matematika megmérettetésén, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen.
A verseny iskolai fordulójából 19 tanulónk jutott a megyei döntőbe, ahol a több száz gyermek versenyzett 2. osztálytól a 12. évfolyamig. Igazán szépen teljesítettek döntőseink, így idén is elnyertük a vármegye legeredményesebb vidéki általános iskola díjat.

Szécsényi Tímea 8. osztályos tanuló a II. helyet szerezte meg. Ezzel az eredménnyel Timi az országos döntőbe jutott. Felkészítő tanára: Garas Mariann

Forró Tamás, Juhász Luca, Kendi Sára, Molnár Mátyás, Vithalm Emma 2. osztály, Hoffer Zsuzsanna, Janó Noémi, Léránt Anna, Markovics Sára 3. évfolyam, Geczinger Tamás, Németrh Gábor, Vida Abigél 4. osztály, Kovács Anna Csenge, Körmendi Hanna 5. osztály, Horváth Fanni, Simon Boglárka 6. osztály és Szabó Lilla 8. osztály.
Felkészítő tanárok: Kakula Zsoltné, Lovasi Péterné, Szakál Henriett, Sinigláné Gurumlai Piroska, Hullámné Sarus Mónika, Pekár Zsolt és Garas Mariann
Gratulálunk minden részt vevőnek és minden felkészítőnek!

Diákjaink sakksikerei
A Sakkbarátok Egyesülete március 15-én 1848 hőseiről egy sakkversennyel emlékezett meg Ászáron, a Közösségi Házban. Az ifik heten indultak és körmérkőzéssel döntötték el a helyezéseket. Iskolánk 7. osztályos tanulói szépen szerepeltek. Horváth Ármin 10,5 ponttal nyerte meg a versenyt, őt követte Kocsis Gergő 9,5 ponttal.
Gratulálunk fiúk, ügyesek vagytok! Büszkék vagyunk rátok!

Március 22. napon, pénteken volt az eredményhirdetése az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont által szervezett Holenda Barnabás Matematika és Logika Versenynek Győrben. Legnagyobb örömünkre harmadik osztályosaink csapatban az I. helyen végeztek.
Csapattagok: Léránt Anna Eszter, Hoffer Zsuzsanna és Janó Noémi Zsófia.
Egyéniben Léránt Anna Eszter dobogós, a III. helyen végzett.
Janó Noémi Zsófia a 8. helyet szerezte meg.
A lányok más versenyen is ügyeskedtek:
A Bendegúz Akadémia által szervezett Matekász versenyen Léránt Anna 5. lett, a Nyelvész versenyen, Janó Noémi Zsófia a 8. helyen végzett a vármegyei döntőn.
Felkészítő tanárok:
Szakál Henriett, Lovasi Péterné és Pintér Zsuzsanna
Szívből gratulálunk a lányoknak és felkészítőiknek! Ügyesek voltatok!

Kispályás labdarúgás: Húsvéti Kupa Kisbér
Kicsik: ezüstérem, nagyobbak: aranyérem. A legjobb játékos: Németh Gábor (4. osztály). A legjobb kapus: Kocsis Gergő (7. osztály).